Olejek Ylang-ylang

Ingredients/INCI: Cananga odorata

Nazwa botaniczna: Cananga Odorata

Nazwa zwyczajowa: olejek Ylang-Ylang

CAS #: 8006-81-3, F.E.M.A.: 3119

Używane części roślin: kwiaty

Metoda ekstrakcji: destylacja parą wodną

Kolor i zapach: Jasnożółta klarowna ciecz. Zapach intensywnie słodki i uderzający do głowy, kwiatowy i delikatnie korzenny z nutą narcyza lub banana.

Jakość terapeutyczna

Ciężar właściwy: 0.92500 - 0.94000 @ 25°C

Współczynnik załamania: 1.40200 - 1.50550 @ 20°C

Ylang-ylang to tropikalne drzewo o wysokości około 20 metrów posiadające duże i delikatne pachnące kwiaty o barwie różowej, różowofiołkowej lub żółtej.

Kraj pochodzenia: Java i Sumatra

Cena: 69,00 PLN

Pojemność: 10ml

zamawiam

Olejek ylangowy uzyskiwany jest na drodze destylacji z parą wodną kwiatów jagodlinu wonnego, nazywanego również drzewem kanangowym Cananga odorata, rosnącego w Azji południowo-wschodniej. Olejek zawiera kwas benzoesowy, seskwiterpeny, geraniol, eugenol i pinen. Skład decyduje o jego właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Olejek działa również przeciwbólowo, przeciwzapalnie, uspokajająco i rozkurczowo. Olejek ylang-ylang zalecany jest w stanach napięcia nerwowego, przy obniżonym nastroju i bezsenności. Obniża ciśnienie krwi i łagodzi palpitacje serca o podłożu nerwowym. Olejek jest pomocny przy tłustej i trądzikowej skórze oraz przy wypadających i przetłuszczających się włosach. Jest składnikiem wielu pielęgnacyjnych kremów i emulsji. Mało który olejek eteryczny jest tak silnym afrodyzjakiem jak ylang – ylang. Wiele osób lubi ciężki zapach kwiatów tej rośliny i pod jego wpływem doskonale się relaksuje i zatapia w nastroju magii i beztroski. Aromat ten rozładowuje napięcie i uspokaja. Rozluźnia osoby spięte, wprowadzając je w stan lekkiej euforii.

 

© DAMAI Essential Oils 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.  -  KONTAKT