Certyfikaty

Certyfikat ECOCERT

 

Znakiem "ekologiczne i biologiczne kosmetyki" mogą być oznakowane produkty, w których ilość stosowanych surowców pochodzenia naturalnego wynosi przynajmniej 95%, z których również przynajmniej 95% musi pochodzić z upraw biologicznych. Określeniem "biologiczny kosmetyk" są opatrzone produkty, których surowce naturalne pochodzące z biologicznych upraw stanowią przynajmniej 50%. Produkty posiadające certyfikat ECOCERT nie mogą zawierać sztucznych: zapachów, sztucznych barwników i tłuszczy, silikonów, parabenów, emulgatorów PEG, nie mogą być testowane na zwierzętach ani zawierać pochodnych ropy naftowej. Brak w nich składników modyfikowanych genetycznie. Opakowanie produktu powinno być biodegradowalne, a cały proces technologiczny jego powstania musi odbywać się w sposób przyjazny środowisku. Certyfikat ECOCERT jest świadectwem bezpieczeństwa, jakości i naturalnego, organicznego pochodzenia produktu.


Certyfikat USDA ORGNIC

 

Aby uzyskać certyfikat USDA Organic, produkty muszą spełnić szereg wymogów, począwszy od uprawy, przez produkcję, po proces pakowania. Wszystkie składniki produktów dopuszczane przez USDA (United States Department of Agriculture – Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych) muszą być również zaakceptowane przez FDA (Food and Drug Administration – Agencja ds. Żywności i Leków) – najbardziej restrykcyjną na świecie instytucję kontrolującą żywność i leki. Produkty posiadające ten certyfikat muszą zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia organicznego (z wyjątkiem wody i soli). Pozostałe 5% muszą być zatwierdzone przez tzw. Krajowy Rejestr, wykluczający stosowanie pochodnych przemysłu petrochemicznego, syntetycznych barwników i substancji zapachowych, parabenów itp.

Certyfikaty Vedic Organic, India Organic

 

 Jednostki, które wspierają zarówno tych większych jak i małych producentów ekologicznych i poświadczają ekologiczną produkcję na całym jej łańcuchu. Materiał roślinny do produkcji olejków pochodzi z ekologicznych upraw, bez dodatków pestycydów, antybiotyków, bez substancji modyfikujących z zachowaniem naturalnego zasobu i bioróżnorodności. Czyli materiał pochodzi zarówno  z upraw jak i dziko rosnących roślin, ale poddawanych stałej kontroli jakości. Kontrola przeprowadzana jest na każdym etapie wzrostu rośliny i pod każdym względem (gleba, nawodnienie, ścisła lista środków zwalczających szkodniki, określone pory i metody zbioru, metody przechowywania materiału roślinnego itd.)

Certyfikaty jakościowe ISO

Certyfikaty jakościowe ISO 9001:2008 dotyczące zarządzania jakością, ISO 22000:2005 dotyczącego bezpiecznej żywności, Certyfikat WHO-GMP dotyczący kontroli jakości, zarządzania i produkcji wyrobów spożywczych i farmaceutycznych.

 

 

Bio

Musimy pamiętać i mieć świadomość, że w procesie destylacji pestycydy i herbicydy nie są eliminowane z produktu, a kumulują się w nim, dlatego tak ważne jest pochodzenie materiału roślinnego do produkcji olejków. Olejki eteryczne Bio dają gwarancję, że nie pochodzą z uprawy przemysłowej i nie zawierają chemii. „Wild crafted” czyli dziko rosnące zasoby dają pewność, że nie były na nich stosowane chemiczne środki ochrony roślin. Oferowane prze nas olejki są naturalne, niezmodyfikowane, pozbawione substancji syntetycznych. Materiał roślinny pozyskany z naturalnych źródeł stanowi najczystszy najmniej przetworzony i nienaruszony przez człowieka zasób przy jednoczesnym zapewnieniu jego zrównoważonego wykorzystania. Większość olejków jest wytwarzana w miejscu ich pochodzenia co ma zapewnić najwyższą jakość i rozwój małych lokalnych producentów.

Certyfikaty analityczne, analiza mikrobiologiczna

© DAMAI Essential Oils 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.  -  KONTAKT